آکادمی‌ گزارش می‌دهد آخرین وضعیت آب‌و‌هوا در استان‌های شمالی کشور/ آسمان تهران ۲ روز آینده نیمه ابری است


به گزارش نیوزنگار اقتصادی نویسنده آکادمی، براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور، امروز در شمال‌غرب، مرکز، ارتفاعات و استان‌های واقع در مجاورت البرز و همچنین شمال شرق کشور شاهد بارش باران، در برخی نقاط رعد و برق و وزش باد هستیم.

روز آینده از شدت بارش‌ها کاسته می‌شود، بارش‌های پراکنده در ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و بعدازظهر در شمال‌غرب به وقوع می‌پیوندد. 

روز سه‌شنبه بارش باران به ویژه در بعدازظهر در غرب و البرز مرکزی و غربی رخ می‌دهد.

آسمان تهران فردا کمی ابری همراه با وزش باد، بعدازظهر افزایش ابر، افزایش باد و احتمال رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. همچنین روز سه‌شنبه آسمان تهران نیمه‌ابری در برخی ساعات افزایش ابر، رگبار و رعد و برق،‌گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک خواهد بود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 33 و 20 درجه خواهد بود. 

آسمان ساری فردا نیمه ابری گاهی افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده و روز سه‌شنبه صاف تا نیمه ابری خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در ساری 26 و 19 درجه خواهد بود. 

آسمان رشت فردا نیمه‌ابری گاهی افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز سه‌شنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در رشت 24 و 17 درجه خواهد بود.

همچنین آسمان قزوین ۲ روز آینده صاف تا کمی ابری پیش‌بینی شده است.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرمترین و اردبیل و شهر کرد با کمینه دمای 10 درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان خواهند بود. 

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 11 خردادماه سال جاری 159.9 میلی‌متر ثبت شد. میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 207.3 میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری 22.9 درصد کمتر از سال گذشته است. 

میانگین بلندمدت کشور در بازه زمانی مذکور 218.3 میلیمتر بوده است که بارش سال جاری 26.7 درصد کمتر از سال بلندمدت است. 

بیشترین میزان در هفته سی‌‌و‌ششم سال زراعی متعلق به منطق تالش در استان گیلان به میزان 64.4میلیمتر است. 

کاربران همچنین می‌توانند جزئیات بیشتر نیوزنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند. 

انتهای پیام/