آکادمی گزارش می‌دهد افسارگسیختگی مقامات کاخ سفید در بحران‌آفرینی/ غرب در قبال حمله رژیم صهیونیستی سکوت کرده‌ است


به گزارش نویسنده آکادمی از اصفهان، روز یکشنبه نیوز حمله شیمیایی تروریست‌ها به مردم غیر نظامی دوما واقع در غوطه شرق دمشق به همه مدیا‌ها و نویسنده‌های دنیا مخابره شد، حمله‌ای که مدیا‌های غربی آن را به دولت سوریه نسبت داده و سعی کردند دولت اسد را مسؤول این حمله و کشتار مردم بی‌پناه بدانند.

این حمله در حالی صورت گرفت که وزارت دفاع روسیه یک روز پیش از آن یعنی روز شنبه، از احتمال حمله شیمیایی تروریست‌های جیش‌الاسلام و ارتش آزاد نیوز داده بود و آن را بهانه‌ای برای تحریک احساسات جامعه بین‌الملل و دستاویزی برای متحدان غربی برای اقدام علیه دولت و ملت سوریه اعلام کرده بود.

بلافاصله پس از این حمله مقامات کاخ سفید، کاخ الیزه و ساکنان شماره 10 خیابان داونینگ با متهم کردن دولت سوریه در این حمله شیمیایی، با تهدید دولت سوریه خواستار تنبیه وی شدند.

نیکی هیلی نماینده ایالات متحده در سازمان ملل نیز با ارائه پیش نویس قطعنامه ضو سوری آمریکا به اعضای شورای امنیت خواستار رأی‌گیری فوری در خصوص آن شد، قطعنامه‌ای که از یک طرف خواستار انجام تحقیقات در خصوص عاملان حمله است و از طرف دیگر به دولت سوریه هشدار می‌دهد که عواقب سختی در انتظارش است.

نماینده روسیه در سازمان ملل نیز با بی اساس خواندن ادعاهای دولت آمریکا، اعلام کرد کشورهای غربی بدون هیچ سند و مدرکی در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در دوما، ایران و روسیه را متهمان این حمله می‌دانند.

پیش از این نیز آمریکایی‌ها با آموزش ترویست‌ها در خصوص چگونگی استفاده از سلاح شیمیایی و حمله به خان شیخون، بهانه‌ای برای حملات هوایی به سوریه به دست آورده بودند هم چنان که به نظر می‌رسد نیز دولت انگلیس برای انحراف افکار عمومی در خصوص پرونده مسمومیت اسکریپال، علیه دمشق موضع‌‌گیری کرده است.

با این حال هیلی همچنان به متهم کردن ایران و روسیه، تهدید کرده است شورای امنیت اقدامی انجام دهد یا نه، آمریکا خود علیه دمشق اقدام خواهد کرد، نکته عجیب این جاست که تمام مدعیان غربی، در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به پایگاه هوایی ارتش سوریه که منجر به کشته شدن ده‌ها نفر از جمله 4 مستشار نظامی ایران شده بود، سکوت کرده‌اند.

تحولات صحنه بین‌الملل نشان می‌دهد که دولت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و فرانسه با اتحاد علیه روسیه، ایران و سوریه به دنبال بحران‌آفرینی جدیدی در منطقه هستند، بحرانی که در صورت دامنه‌دار شدن آن، آتشش بیش از همه دامان آمریکا و صهیونیست‌ها را خواهد گرفت.

ترامپ با ایجاد بحران همزمان میان آمریکا و چین، روسیه و ایران گیم خطرناکی را آغاز کرده است که تبعات این افسارگسیختگی مقامات کاخ سفید می‌تواند به پایان رژیم صهیونیستی و سقوط قدرت ظاهری این کشور منجر شود.

انتهای پیام/چ