از ابتدای سال 2018 در یمن صورت گرفت انهدام 300 تانک و خودروی زرهی و شلیک 20 موشک بالستیک به مواضع عربستان


به گزارش گروه بین الملل نویسنده آکادمی، وبسایت نیوزی تحلیلی النجم الثاقب یمن در گزارشی از موفقیت‌های ارتش یمن از ابتدای سال جاری میلادی سخن گفت. این سایت آورده است، یمنی‌ها طی دو سه ماهه اخیر توانستند خسارات سنگینی در زمینه تجهیزات و نیرو به صفوف نیروهای عربستان و شبه‌نظامیان وابسته به آنان وارد کنند.

النجم الثاقب این عملکرد را  اهرم فشاری دانست برای نیروهای سیاسی یمن تا در مذاکرات سیاسی آینده موفق‌تر عمل کنند. در این گزارش آمده است که ائتلاف عربی به رهبری عربستان، پس از ماجرای خیانت علی عبدالله صالح و مرگ او، عملیات نظامی خود را علیه مردم یمن تشدید کرده است؛ اما استقامت مردم یمن از طریق آمادگی کامل آنها برای رویارویی، توانسته تحرکات عربستان سعودی و متحدان آن در تمامی سطوح را ناکام گذارد.

این سایت یمنی نوشت که سال 2018 سال شرمساری، ننگ و تحقیر برای نیروهای ائتلاف است، چرا که لنز مدیا های جنگ در طی دو ماه از آغاز سال نو تلفات سنگین آنها را ثبت و مرکز مدیا انصارالله به شرح زیر منتشر کرده است:

تلفات متجاوزان آمریکایی-سعودی در ژانویه 2018

تجهیزات زمینی منهدم شده متجاوزان بالغ بر 189 دستگاه شامل 27 خودروی زرهی، 3 تانک و 159 جنگ افزار مختلف دیگر بوده است.

اما در حوزه تجهیزات نیروی هوایی یک فروند جنگنده تورنادو، یک فروند جنگنده اف 15 و یک فروند پهپاد ائتلاف سعودی توسط نیروهای مقاومت یمن سرنگون شده است.

در همین ماه ژانویه طی عملیات‌های مختلف 4 انبار سلاح متجاوزان و مزدوران سعودی به آتش کشیده شده، 174 مزدور و  72 نظامی سعودی هدف تک تیراندازهای مقاومت یمن قرار گرفته، هفت نوبت عملیات هجومی انجام شده و 84 بار جلوی پیشروی نظامیان و مزدوران سعودی گرفته شده است.

اهداف دشمن سعودی و مزدورانش در این مدت هم از موشک باران ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در امان نبود به گونه ای که از بین موشک‌های بومی یمن پنج فروند موشک زلزال 1، 9 فروند موشک زلزال 2، 2 فروند موشک صرخه،156  فروند موشک کاتیوشا، 1 فروند موشک گراد و جمعا 173 فروند موشک را نثار مواضع متجاوزان کردند.

موشک‌های بالستیک شلیک شده به مواضع سعودی‌ها نیز شامل پنج فروند موشک قاهر، یک فروند موشک برکان 2 و سه فروند موشک بالستیک کوتاه برد دیگر و جمعا 9 فروند موشک بالستیک از زرادخانه موشکی ارتش یمن بود که با موفقیت به اهداف دشمن شلیک شده است.

خسارت تجهیزات نظامی دشمن سعودی-آمریکایی در ماه فوریه 2018 شامل انهدام 20 خودروی زرهی، پنج دستگاه تانک، انهدام و از کار افتادن 125 خودروی مختلف دیگر در حوزه جنگ افزارهای زمینی و در حوزه جنگ افزارهای هوایی شامل سرنگونی یک فروند هواپیمای جاسوسی است.

طی عملیات‌های مختلف همچنین 3 انبار سلاح دشمن سعودی به آتش کشیده شده، 69 نظامی سعودی و 145 مزدور هدف تک تیراندازهای ارتش یمن قرار گرفتند.

در ماه فوریه همچنین 51 عملیات پیشروی نیروهای متجاوز ناکام گذاشته شده و بیش از 48 عملیات حمله به مواضع مزدوران سعودی صورت گرفته است.

نیروهای یمنی همچنین سه فروند موشک قاهر ام 2 و یک فروند موشک بالستیک کوتاه برد و سه فروند موشک بالستیک نوع دیگر را شلیک کرده که با انهدام سیستم پدافند هوایی دشمن باک 3 و مستقر در المخا همراه بود.
سه فروند موشک بالستیک دیگر هم مقر فرماندهی نیروهای امارات را هدف گرفت و سیستم پدافند هوایی باک 3 در مأرب را منهدم کردو بدین ترتیب 10 فروند موشک بالستیک ظرف ماه فوریه گذشته به مواضع سعودی و مزدورانش شلیک شد

از زرادخانه موشک‌های تاکتیکی ارتش یمن نیز سه فروند موشک بومی زلزال 1، شش فروند موشک بومی زلزال 2، 192 فروند موشک کاتیوشا، 3 فروند موشک ارتقا یافته گراد به مواضع دشمن شلیک شد که جمعا 204 فروند موشک بومی شلیک شده است.

آنچه در بالا ذکر شد بخشی از تلفات دشمن سعودی-آمریکایی است که مدیا های معاند درصدد سانسور آن هستند اما مدیا مقاومت توانسته است حقایق جبهه‌های جنگ را برملا کرده و شکوه صنایع نظامی آمریکایی-غربی- صهیونیستی را در برابر رزمندگان یمنی و صنایع نظامی آنها درهم شکند.

توانمندی نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن محاسبات شکست خورده را دگرگون کرده و شواهد آن ناله و فریادهایی است که کاخ سفید پس از شلیک موشک بالستیک به کاخ الیمامه و انهدام موشک های پاتریوت آمریکایی در مأرب و المخا در عملیات دو گانه هواپیماهای شناسایی و یگان موشکی سر می دهد.

انتهای پیام/ص 


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی آکادمی