برخی نمی‌گذارند سایه شوم شبه‌کنکور از سر دانش‌آموزان دور شود


به گزارش گروه آموزش و پرورش نویسنده آکادمی، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم تجلیل از مراقبین سلامت مدارس مناطق نوزده‌گانه آموزش و پرورش شهر تهران که با حضور بیش از 500 نفر از مراقبین سلامت شهر تهران در تالار فرهنگ برگزار شد، اظهار داشت: سلامت روان و سلامت جسمی انسان‌ها مقدمه همه امورات زندگی آنهاست هر فعالیتی که می‌خواهد انجام گیرد به سلامت جسمی و سلامت روانی نیاز دارد؛ با اینکه همه در کشور می‌دانند که پیشگیری خیلی ارزان‌تر، به‌صرفه‌تر و عاقلانه‌تر از درمان است اما متأسفانه در عمل کمتر شاهد آن هستیم.

وی افزود: اگر می‌خواهیم هزینه‌های پزشکی و درمان و اداره شهر و کشور کم شود باید آموزش بچه ها را قبل از دبستان و در خانواده و سپس در مهدکودک و بعد از آن در مدارس خصوصاً در دوره ابتدایی دنبال کنیم.

باقری ادامه داد: در کشور بسیار سد ساخته شده است که بعضی از آنها از حوزه کاری اصلی خودشان خارج شده‌اند و بعضی از آنها در حال حاضر خالی هستند و این در شرایطی است که ما برای مدرسه، مشاور و مراقب سلامت نداریم که بیایند و آموزش‌های لازم را در خصوص سلامت روانی و جسمی دانش آموزان به آنها بدهند.

وی خطاب به مراقبان سلامت گفت: کار شما بسیار ارزشمند است زیرا از جنس پیشگیری است؛ کار آموزگاران ابتدایی که در همین زمینه فعالیت می‌کنند هم ارزشمند است زیرا آنها نیز بچه‌ها را تربیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص حضور سایه شبه‌کنکورها در مقطع ابتدایی، تأکید کرد: سلامت روانی دانش آموزان ما در خطر است؛ معلمان ابتدایی ما در پایه‌های مختلف ابتدایی نمی‌توانند وظیفه اصلی خودشان که تربیت بچه‌هاست انجام دهند زیرا سایه شبه کنکور بالای سر بچه‌های ماست؛ در همین خصوص برای اینکه دانش‌آموزان در آزمون‌های تیزهوشان یا نمونه قبول شوند از سوم ابتدایی درحال تست زنی هستند یعنی به جای اینکه معلم او را تربیت کند به او نحوه تست زدن یاد می دهد.

وی افزود: اکنون که آموزش و پرورش می‌خواهد به داد دانش‌آموزان برسد، کسانی که منافعشان به خطر افتاده است، نمی‌گذارند و در جاهای مختلفی مثل مجلس و غیره رایزنی می‌کنند تا آموزش و پرورش نتواند سایه شوم این شبه کنکور را از سر بچه‌های ما دور کند.

در پایان مراسم با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از مراقبین سلامت برتر مناطق شهر تهران تجلیل شد.

انتهای پیام/