تحرکات مشکوک در آستانه انتخابات تخلف وزارت ورزش درباره معرفی نامزدها و برخی از اعضای مجمع تیراندازی با کمان/ سفرهای دورهمی برای اخذ رای


به گزارش نیوزنگار ورزشی نویسنده آکادمی، بعد از کش و قوس‌های فراوان و با وجود فعالیت غیرقانونی محمدعلی شجاعی در فدراسیون‌ تیراندازی با کمان به مدت طولانی، سرانجام وزارت ورزش تاریخ برگزاری انتخابات را اعلام کرد اما نکته جالب در بین نامزدهای ریاست  فدراسیون، حضور غلامرضا شعبانی‌بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش است که سخت تلاش می‌کند تا این کرسی را به دست آورد؛ حالا مهم نیست از چه طریقی، برگزاری مجمع دورهمی اصفهان برای معرفی باشد یا سفر دسته جمعی به دلیل هم‌اندیشی به یک شهر دیگر. 

مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی با کمان 18 اردیبهشت برگزار خواهد شد این در حالی است که طبق آیین‌نامه انتخاباتی مصوب وزارت ورزش اسامی نامزدها و اعضای مجمع از جمله مربیان، داوران و ورزشکاران باید حداقل 15 روز قبل از شروع مجمع اعلام شود در حالی در فاصله 10 روز مانده به مجمع، هنوز لیستی ارائه نشده است.

بند شماره 7 ماده 4 آیین‌نامه انتخاباتی مجامع فدراسیون‌ها در بخش وظایف دبیر مجمع می‌گوید: ارسال دعوتنامه برای اعضای مجمع به همراه لیست داوطلبین تایید شده و یک نسخه از برنامه‌های دریافتی آنها و داوطلبین واجد شرایط حداقل 15 روز قبل از برگزاری انتخابات.

رضا کیارستمی، دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان با تایید این نیوز به آکادمی، گفت: قبل از تماس شما با وزارت ورزش صحبت کردم. طبق آخرین پیگیری آنها هنوز اسامی را اعلام نکرده‌اند. ما نامه هیات‌ها و نمایندگان وزارتخانه‌ها را زده‌ایم اما هنوز در خصوص سایر اعضا از جمله نمایندگان ورزشکاران، مربیان، داوران و … کاری انجام نداده‌ایم.

موضوع دیگر درباره برگزاری انتخابات، اساسنامه فدراسیون تیراندازی با کمان است. این اساسنامه با برکناری کریم صفایی و با روی کار آمدن محمدعلی شجاعی با توجیه فرار از تعلیق نوشته شد؛ اساسنامه که نتوانست مصوبه هیات دولت را بگیرد و برای برگزاری انتخابات در این دوره نیز با مشکلاتی روبه‌رو بود. به طوری که وزارت ورزش اعلام کرد این فدراسیون باید اساسنامه اصلاح شده را به فدراسیون جهانی بفرستد و با تایید آنها، انتخابات را برگزار کند.

دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان در ادامه مصاحبه با آکادمی در پاسخ به این سوال که انتخابات با کدام اساسنامه برگزار می‌شود، اظهار داشت: ما تایید فدراسیون جهانی را داریم و با اساسنامه مصوب دوم انتخابات را برگزار خواهیم کرد که البته مورد تایید وزارت ورزش هم هست.

13 نفر برای پست ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان نامزد شده‌اند که اسامی به شرح زیر است:

مهدی مبینی، کریم صفایی، حمیدرضا بتو، غلامرضا شعبانی‌بهار، محسن باقریان، حمیدرضا یاری، مهدی مسعودی آشتیانی، رضا میرابوطالبی، محمدرضا سامانی، امیر یگانه، احمد ارشدی و حجت‌الله واعظی، منصور عبدی.

انتهای پیام/س