توکلی در گفت‌وگو با آکادمی نیوز داد انتخاب رشته بیش از 100 هزار نفر برای کنکور سراسری


حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با نیوزنگار گروه علمی و دانشگاهی نویسنده آکادمی، گفت: کارنامه اولیه داوطلبان کنکور بر روی سایت سازمان سنجش است و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته تا ساعت 24 روز شنبه‌ 20 مرداد ماه فرصت دارند تا برای انتخاب رشته اقدام کنند. 

وی افزود: تا 8 صبح امروز پنج‌شنبه 18 مرداد ماه تعداد 107 هزار و 941 نفر از داوطلبان مجاز برای انتخاب رشته خود اقدام کردند. 

توکلی گفت: داوطلبان باید برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده دفترچه راهنما را به طور کامل و دقیق مطالعه کنند و پس از ان رشته‌های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند. 

وی اظهار داشت: همچنین سامانه انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می‌توانند با پرداخت اعتباری 6 هزار تومان از این سامانه برای مشاوره انتخاب رشته مشاوره کنند. 

به گفته وی افرادی که در کنکور ثبت‌نام کرده بودند ولی نتوانسته بودند در جلسه حاضر شوند و  افرادی که حتی ثبت‌نام هم نکرده بودند می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی را (بدون آزمون) انتخاب کنند. 

انتهای پیام/