دریافت بوک اقتصاد به زبان ساده


معرفی بوک اقتصاد به زبان ساده


بوک اقتصاد به زبان ساده به قلم علی کمیجانی به معرفی برخی از مهم‌ترین و پرکاربرد ترین مفاهیم و اصطلاحات اقتصادی می‌پردازد و توانایی تحلیل اقتصادی در میان مدت با تلاش و مطالعه را برای‌تان امکان‌پذیر می‌کند.


حتما برای شما نیز زیاد پیش آمده است که یک مقاله اقتصادی را بخوانید یا یک خبر اقتصادی را از تلویزیون بشنوید اما خیلی نتوانید با آن ارتباط برقرار کنید. شاید بخواهید سرمایه‌گذاری کنید یا برای آینده مالی خود برنامه‌ریزی نمایید، اما در میان تحلیل‌های متنوع اطرافیان و سایت‌ها امکان تصمیم‌‌‌‌‌‌‌گیری مناسب را از دست داده‌اید. این بوک برای شما نوشته شده تا به آسانی تحولات اقتصادی را تحلیل کرده و دانش مالی خود را افزایش دهید و سرمایه‌گذاری‌های موفقی داشته باشید.


در بخشی از بوک اقتصاد به زبان ساده می‌خوانیم:


تاریخچه پیدایش پول


اگر بخواهیم تاریخچه پیدایش پول را خیلی ساده و فشرده بیان کنیم، این‌طور می‌توان گفت که در زمان‌های دور مردم برای مبادلات خود از طلا و نقره استفاده می‌کردند و طبیعی بود که، حمل و نقل حجم بالایی از طلا و نقره به دلایل مختلف بسیار سخت و دشوار بوده است. از جمله سختی‌ها، بحث امنیت و حفاظت از طلا و نقره در سفر و مبادلات بوده است. همچنین وقتی شما قصد سفر به منطقه یا کشور دیگری را داشتید، تعیین خلوص طلا و نقره نیز بر سختی معامله می‌افزوده است. لذا مردم پول خود را در نزد افراد مورد اطمینان قرار داده و از آن‌ها بابت این پول رسید می‌گرفتند و این رسید وسیله‌ای برای مبادله می‌شده است. هر کس این رسید را در دست داشت می‌توانست به فرد مورد نظر مراجعه و طلا یا نقره را تحویل بگیرد. پس در اینجا دو مفهوم پدید آمد…


پول کالایی: پولی که در ذات خود دارای ارزش است.


پول اعتباری: پولی که به واسطه ارزشی که مردم برای آن قائل هستند، اعتبار و جایگاه دارد.


مثلا تورم ونزوئلا در سال 2018 یک میلیون درصد می‌باشد. که نشان از بی‌ارزش شدن پول این کشور است. زیرا به علت چاپ پول بدون پشتوانه هر روز قیمت‌ها افزایش پیدا کرده و کشور ونزوئلا دچار بحران شده است و این چنین اعتبار پول خدشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌دار شده است.

کلمات کلیدی: اقتصاد و مدیریت، بوک اقتصاد، بوک اقتصاد به زبان ساده pdf، دریافت رایگان بوک اقتصاد به زبان ساده، دریافت بوک اقتصاد به زبان ساده pdf، بوک آموزش اقتصاد، بهترین بوک های اقتصادی، بوک اقتصاد آموزش، اقتصاد بوک، آموزش علم اقتصاد، pdf آموزش اقتصاد،