دریافت بوک تولید و عرضه قارچ‌های صدفی و دکمه‌ای


معرفی بوک تولید و عرضه قارچ‌های صدفی و دکمه‌ای


بوک تولید و عرضه قارچ‌های صدفی و دکمه‌ای به معرفی، بررسی و چگونگی پرورش قارچ به صورت گام به گام می‌پردازد.


در بخشی از بوک تولید و عرضه قارچ‌های صدفی و دکمه‌ای می‌خوانیم:


مراحل کمپوست‌سازی

قارچ خوراکی یک تجزیه‌کننده ثانویه می‌باشد یعنی قدرت ساپروفیتی قوی ندارد که به طور مستقل به تجزیه بستر بپردازد و عناصر غذایی آن را مطلوب جذب برای خودش بکند. برای این منظور باید فرایند تخمیر و تجزیه برای کمپوست فراهم گردد تا این‌که قارچ بتواند با حداکثر ظرفیت از بستر استفاده کرده و رشد مطلوب خودش را داشته باشد. از طرفی، تحقیقات نشان داده است استفاده از کمپوستی که به خوبی هوادهی شده باشد و پدیده تخمیر در آن به طور کامل اتفاق افتاده باشد عملکرد تولید آن بیشتر بوده است.


برای این‌که کمپوست خوبی برای قارچ تهیه شود نیاز است که فرایند در دو مرحله جداگانه ۱ و ۲ تهیه شود. فاز یک فرایند کمپوست‌سازی می‌باشد. در این فرایند میکروارگانیسم‌های فراوان و متنوعی کار تخمیر را انجام می‌دهند، قبلا هوادهی کمپوست مبتنی بر زیر و رو کردن کمپوست در بونکرها بود. ولی در فناوری نوین هوادهی علاوه بر زیر و رو کردن از لوله‌های هوادهی نیز استفاده می‌شود که میزان اکسیژن به طور خودکار تنظیم شده و هوادهی صورت می‌گیرد. اگر هوادهی کامل صورت نگیرد تخمیر بی‌هوازی باعث ترکیبات غیرضروری در کمپوست شده که می‌تواند عملکرد تولید را کاهش دهد.

کلمات کلیدی: کشاورزی، دریافت بوک کشاورزی، آموزش کشاورزی، آموزش تولید قارچ، دریافت بوک پرورش قارچ دکمه ای pdf، دریافت رایگان بوک پرورش قارچ، جزوه آموزش قارچ دکمه ای، قارچ دکمه ای، پرورش قارچ صدفی در منزل، پرورش قارچ صدفی pdf، قارچ صدفی خوراکی، پرورش قارچ دکمه ای در منزل،