دریافت بوک زندگی‌نامه کوروش بزرگ


معرفی بوک زندگی‌نامه کوروش بزرگ


بوک زندگی‌نامه کوروش بزرگ اثر مجید خالقیان به روایت زندگی بنیان‌گذار سلسله هخامنشیان، کوروش کبیر می‌پردازد.


کوروش، ملقب به کوروش بزرگ یا کوروش کبیر (به پارسی باستان: ‎KU‎‎U‎‎RU‎‎U‎‎SHA‎) هم‌چنین معروف به کوروش دوم، نخستین پادشاه و بنیان‌گذار شاهنشاهی هخامنشی بود. کوروش به مدت سی سال، از سال ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد، بر ایران سلطنت کرد. درباره‌ی کوروش تمام مورخین توافق دارند که شاهی بود با عزم، عاقل و مهربان که در موارد مشکل به عقل بیش از قوه متوسل می‌شد و برخلاف پادشاهان آشور و بابل، با مردم مغلوب رئوف و مهربان بود.


کوروش بزرگ، یکی از خوش‌نام‌ترین و پیروزمند‌ترین فرمانروایان تاریخ جهان است. آنچه درباره این شخصیت، جالب می‌نماید همسخنی و اشتراک منابع تاریخی درباره نیک سیرتی وی است. منابع تاریخی درباره کمتر پادشاهی چنین شرایطی دارند؛ آن هم منابعی که توسط اقوام و ملل گوناگون نگارش یافته‌اند. این در حالی است که آثار باستانی به جا مانده از دوره باستان، چهره‌ای مثبت از کوروش ترسیم می‌کنند. از جمله می‌توان به کتیبه‌های باستانی به ویژه استوانه کوروش بزرگ اشاره کرد که به منشور حقوق بشر کوروش بزرگ هم مشهور می‌باشد.

کلمات کلیدی: کوروش، کوروش بزرگ، کوروش کبیر، کوروش دوم، هخامنشیان، هخامنشی، زندگی کوروش کبیر، زندگینامه کوروش کبیر، بوک کوروش کبیر، سلطنت کوروش، جنگ های کوروش، دریافت بوک زندگینامه کوروش کبیر، سلطنت کوروش، ایران باستان، تاریخ ایران باستان،