دریافت بوک صوتی خاطرات خانه امواتبوک صوتی خاطرات خانه اموات یکى از آثار بزرگ فئودور داستایوفسکی است. برخى آن را شاهکار او مى‌دانند. داستایوسکى تراژدى حیات بشر را در این بوک به خوبی نقاشى کرده است. درباره شدت اثرى که مطالعه این بوک در خواننده برجاى مى‌گذارد ذکر همین یک موضوع بس که موقعى که امپراطور نیکلا یعنى همان جلادى که مؤسس خانه اموات بود آن را خواند به گریه افتاد!


داستایوفسکى در «خاطرات خانه اموات» یک قسمت از ماجراى محبوسیت خودش را در زندان سیبرى شرح مى‌دهد. ولى در ضمن زندانیان دیگر را معرفى کرده سرگذشت غم‌انگیز آن‌ها را به طرزى بدیع حکایت و به موشکافى در طبیعت آن‌ها مى‌پردازد و پرده از بسى از اسرار درونى انسان برمى‌دارد.


این چهار سال محبوسیت، داستایوسکى را به کلى عوض کرد. وى دیگر آن مرد شاد و مبارز نبود. دیگر امیدى به بشر نداشت و جز تسلیم شدن به قواى کور سرنوشت چاره‌اى نمى‌دید این چهار سال شوخى نبود: به قول خود داستایوسکى، وى در عرض این چهار سال زنده به گور شده بود. این چهار سال مرگ اجبارى، چنان اراده او را فلج کرده بود که براى رهایى و گریز از درد غم گاهى جز میخوارى و قماربازى نیافت. مرد تیره روزى بود. تمام حیات او بیشتر به یک حریق مدهش شبیه بود حریقى که به تدریج جوهر وجودش را به خاکستر تبدیل مى‌کرد.


روایت‌های هولناک زندانیان و فضای دهشتناک همبند بودن با زندانیان جانی و متوحش، بخشی از فضاسازی داستان را تشکیل می‌دهد.


فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky) نویسنده مشهور روسیه و خالق بوک‌های جنایت و مکافات، برادران کارامازوف، تسخیر شدگان و… است. رمان‌هاى داستایوفسکى سرشار از هیجان بوده و در عین‌حال که رمان هستند، انباشته از افکار و اندیشه‌اند.

کلمات کلیدی: رمان اجتماعی خارجی، رمان خارجی معروف، ادبیات روسیه، دریافت رمان اجتماعی خارجی، دریافت رمان ترسناک، فیودور داستایوسکی، فیودور داستایوفسکی، فئودور داستایفسکی، Fyodor Dostoyevsky

دریافت بوک صوتی خاطرات خانه امواتاین بوک را از طریق ایمیل به دوستان خود معرفی کرده و به آنها هدیه کنید.