دریافت بوک قدرت هوش اجتماعی


معرفی بوک قدرت هوش اجتماعی

بوک قدرت هوش اجتماعی نوشته‌ی تونی بازان از ﭘﺮ‌ﻓﺮوش‌ترﯾﻦ ﮐﺘﺎب‌ها در زﻣﯿﻨﻪ رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ ارﺗﺒﺎﻃﺎت و ﺑﻬﺒﻮد ﺗﻌﺎﻣﻼت اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ اﺳﺖ که توسط امیر نصر گردآوری و خلاصه شده است.

آنتونی پیتر بوزان (تونی بوزان) (Tony Buzan) نویسنده و مشاور آموزشی است. او از بنیانگذاران و ارائه کنندگان تکنیک‌های نقشه‌برداری ذهنی است. بوزان مدعی است که با ورزشکاران المپیک، دانشگاه‌ها، بچه‌ها در همه سنین و اشخاص برجسته و مشهور کار کرده تا به آن‌ها یاد دهد که چگونه استفاده از قدرت ذهنی‌شان را افزایش دهند.

در بخشی از بوک قدرت هوش اجتماعی (The Power of Social Intelligence: 10 Ways to Tap Into Your Social Genius) می‌خوانیم:

پس از آن شروع به گشتن به‌دنبال آدم‌هایی در اطرافم کردم که از نظر اجتماعی موفق بودند و با مشاهده آن‌ها دریافتم که آن‌ها کارهایی را انجام می‌دهند که کاملا برای من بیگانه است. مشهورترین و خوشحال‌ترین مردم کسانی بودند که همیشه لبخند می‌زدند، می‌خندیدند و جوک می‌گفتند. آن‌ها بسیار خوش رفتار و گشاده رو بودند. در رابطه با دیگران با ملاحظه بودند همچنین از بحث و جدل دوری می‌کردند. در مقایسه رفتار آن‌ها با خودم متوجه شدم که آن‌ها همیشه و بیشتر از من راحت بودند، اعتماد به‌نفس بیشتری داشتند و در جذب کردن دوستی و محبت دیگران از من موفق‌تر بودند.

با شناخت و قبول این تفاوت‌ها که بین رفتارم با آن‌ها وجود داشت، کم کم امیدهایی در دلم زنده شد و متوجه شدم که من هم می‌توانم شروع به گسترش هوش اجتماعیم کنم. برای موفق شدن در گرداب فعل و انفعالات زندگی و تعاملات اجتماعی روزمره، بسیار مهم است که ریزه کاری‌های این هوش خارق‌العاده را بشناسید و درک کنید تا بتوانید به مرور بر آن‌ها تسلط پیدا کنید. این نه تنها برای خودتان بلکه برای اطرافیان‌تان نیز سودمند است. در یک تحقیق علمی که توسط “شلدون کوهن” روانشناس دانشگاه “ملون کارنگی” صورت گرفت نشان داده شد؛ کسانی که روابط اجتماعی بیشتر و موفق‌تری دارند، بدن‌شان از سیستم ایمنی قوی‌تری برخوردار است و کمتر به بیماری‌های مسری مبتلا می‌شوند.

کلمات کلیدی: قدرت هوش اجتماعی، دریافت رایگان بوک قدرت هوش اجتماعی تونی بوزان، دریافت بوک قدرت هوش اجتماعی، هوش اجتماعی pdf، دریافت رایگان بوک هوش اجتماعی، هوش اجتماعی مقاله، The Power of Social Intelligence، 10 Ways to Tap Into Your Social Genius، هوش اجتماعی مقاله، Tony Buzan، بوک هوش اجتماعی، تعریف هوش اجتماعی،