دریافت بوک مبانی مقدماتی طراحی خطوط انتقال انرژی


معرفی بوک مبانی مقدماتی طراحی خطوط انتقال انرژی

بوک مبانی مقدماتی طراحی خطوط انتقال انرژی نوشته‌ی مسعود یوسفیان، شامل فصل‌های: مقدمه‌ای بر طراحی خطوط انتقال انرژی، مبانی مقدماتی مسیریابی، محاسبات الکتریکی، محاسبات مکانیکی، خطوط انتقال HVDC، خطوط انتقال کمپکت و لزوم استفاده از خط گرم است.

در بخشی از بوک مبانی مقدماتی طراحی خطوط انتقال انرژی می‌خوانیم:

باید در نظر داشت که خط انتقال انرژی علاوه بر مشخصات الکتریکی دلخواه باید از لحاظ مکانیکی هم قابل اطمینان باشد. زیرا در این صورت با هر تغییر وضعیت جوی باید منتظر خرابی و از کار افتادن خط باشیم در موقع طرح یک خط انتقال باید تمامی عوامل را در نظر بگیریم چنانچه خط را از نظر مکانیکی ضعیف طرح کنیم از لحاظ اقتصادی ارزان تمام می شود ولی اگر شرایط جوی پیش‌بینی نشده‌ای وجود داشته باشد خط دچار خرابی می شود.

در صورتی که خط را خیلی قوی طرح کنیم قابلیت اطمینان آن زیاد می شود ولی در مقابل خیلی گران شده و از صرفه خارج می‌شود محاسبات مکانیکی به ما کمک می‌کند که با توجه به نیروهای ناشی از بارگذاری ها مقدار کشش سیم را کنترل کنیم زیرا اگر کشش زیاد شود باعث نقص مکانیکی و نهایتاً پارگی سیم می‌شود.

کلمات کلیدی: برق قدرت، طراحی دکلهای انتقال برق، طراحی خطوط توزیع برق، شبکه توزیع برق pdf، انواع دکل های برق+pdf، دریافت بوک شبکه های توزیع برق، برق pdf، بوکهای تخصصی برق، دکل برق، انتقال انرژی،