دریافت بوک مدیریت خانواده و سبک زندگی (ویژه دختران)


معرفی بوک مدیریت خانواده و سبک زندگی (ویژه دختران)


بوک مدیریت خانواده و سبک زندگی (ویژه دختران) به قلم امیرحسین بانکی پورفرد به بررسی، آموزش و معرفی نکات ضروری و مهم برای ازدواج و داشتن یک زندگی سالم می‌پردازد.


«انتخاب» مفهومی است که در هر لحظه از زندگی و به ویژه در این دوره سنی با آن روبه رو هستیم. برخی از انتخاب‌های ما، نقش سرنوشت‌سازی در زندگی‌مان دارند و برخی دیگر نقش کمتری؛ برخی جبران‌پذیر و برخی جبران‌ناپذیرند. در نهایت، انتخاب‌های ما هستند که ما را از دیگران متمایز می‌کنند.


ما در زندگی خود امکان انتخاب‌های مختلفی داریم؛ رفتارمان با پدر و مادر را انتخاب می‌کنیم؛ هر چند انتخاب پدر و مادر در اختیار ما نیست. همسر، تنها خویشاوند نزدیکی است که حق انتخابش را داریم. انتخاب همسر یکی از سرنوشت‌ساز‌ترین انتخاب‌هاست. ما گرچه می‌توانیم رفتار خود با پدر، مادر، خواهر، برادر و فرزند خود را انتخاب کنیم، خود آن‌ها را انتخاب نمی‌کنیم. از همه مهم‌تر، ویژگی‌های اولیه و طبیعی خودمان را هم انتخاب نمی‌کنیم؛ اما انتخاب‌گر همسرمان هستیم؛ همسری که به طور متوسط، بیش از دو سوم عمر خود را با او سپری خواهیم کرد و نزدیک‌ترین، طولانی‌ترین و عمیق‌ترین رابطه‌ها را با او خواهیم داشت و اگر درست انتخاب کرده باشیم، عاشقانه‌ترین ارتباط‌مان هم با او خواهد بود. از طرف دیگر، فرصت‌ها همیشه در اختیار ما نیستند و مانند ابر بهاری در حال گذرند. پس باید همیشه آماده باشیم تا به وقت سر رسیدن فرصت، آن را از دست ندهیم.


در بخشی از بوک مدیریت خانواده و سبک زندگی (ویژه دختران) می‌خوانیم:


حس مفید و محبوب بودن


حش مفید و محبوب بودن، دو احساسی است که هر انسانی به آن نیاز دارد ولی همیشه در جامعه، این احساس به انسان دست نمی‌دهد. خدا با ایجاد ساختار خانواده، زمینه بروز این دو حس را برای همگان فراهم کرده است؛ به نحوی که در یک خانواده، پدر، مادر و فرزندان، هرکدام، نقش و جایگاه ویژه خود را دارند به گونه‌ای که هر یک از آن‌ها در خانواده «مفید» است و نبود وی به خانواده آسیب می‌رساند. همچنین این ساختار به شکلی است که در آن، به صورت فطری و اولیه، عشقی بین زن و شوهر از یک سو و والدین و فرزندان از سوی دیگر وجود دارد. به نحوی که همه احساس محبوبیت می‌کنند.


پدری که در جامعه چندان مورد توجه نیست یا نوجوانی که در کلاس درس، جایگاه خاصی ندارد، هر یک عنصری کلیدی و مورد علاقه در خانواده خودشان هستند. البته اگر فضای خانواده سرد باشد، دیگر خانواده هم نمی‌تواند چنین حسی را به اعضای خود منتقل کند. با وجود همه این‌ها خداوند این هنر را به زنان داده است که با عواطف خود طراوت بخش و گرمابخش فضای خانواده خویش باشند.

کلمات کلیدی: تحقیق سبک زندگی، سبک زندگی چیست، تعریف سبک زندگی، انواع سبک زندگی، سبک زندگی ایرانی، سبک زندگی pdf، انواع سبک زندگی اسلامی، بوک پایه دوازدهم، بوک مدیریت خانواده، بوک مدیریت خانواده دوازدهم، بوک مدیریت خانواده پایه دوازدهم، بوک مدیریت خانواده و سبک زندگی دوازدهم، مدیریت خانواده pdf، تحقیق در مورد مدیریت خانواده، مدیریت خانواده چیست، مدیریت خانواده و سبک زندگی، سبک زندگی،