دریافت بوک نگهداری و تعمیر تاسیسات سرمایشی و گرمایشی


معرفی بوک نگهداری و تعمیر تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

بوک نگهداری و تعمیر تاسیسات سرمایشی و گرمایشی به بررسی و آموزش مواردی مانند نصب و راه‌اندازی کولر گازی پنجره‌‌‌‌ای، نصب و راه‌اندازی کولر گازی اسپلیت، تعمیر فن کویل و تعمیر مشعل می‌پردازد.

در بخشی از بوک نگهداری و تعمیر تاسیسات سرمایشی و گرمایشی می‌خوانیم:

سیستم‌های غیرفعال دارای فن نیستند و جریان هوا در آن‌ها یا به صورت طبیعی و یا از طریق ترکیب با برخی سامانه‌های دیگر نظیر دودکش خورشیدی، بادگیر، دیوار تهویه‌شونده و… تأمین می‌گردد. در این نوع سیستم‌ها معمولا بخش قابل توجهی از انرژی مورد نیاز، از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌شود. در ادامه به چند نمونه از این سیستم‌ها اشاره می‌گردد. سامانه پرده آبی: در سامانه مورد نظر، آب از طریق لوله افقی فوقانی، به صورت قطره قطره از ریسمان‌های عمودی موازی (در سه ردیف) جاری می‌گردد. چسبندگی آب به ریسمان‌ها موجب عدم پراکندگی آب هنگام عبور جریان هوا می‌شود.

این سامانه به صورت پرده‌هایی بر سر مسیر جریان هوا قرار گرفته و هوایی که از درون آن عبور کرده مرطوب و خنک شده، آنگاه وارد فضای داخل ساختمان می‌گردد. ضروری است که سامانه در مسیر جریان هوای غالب تابستانی منطقه مورد نظر قرار گیرد. براساس این طرح، شرایط آسایش در اقلیم‌های گرم و خشک از طریق جریان هوا فراهم می‌گردد. آب جمع شده در منبع تحتانی توسط یک پمپ بسیار کوچک که انرژی آن می‌تواند از طریق سامانه‌های فتوولتاییک خورشیدی تأمین گردد، مجددا به جریان می‌افتد.

کلمات کلیدی: تاسیسات، آموزش تعمیر تاسیسات، آموزش تاسیسات، آموزش تعمیر و نگهداری موتورخانه pdf، آموزش تاسیسات موتورخانه، آموزش تاسیسات مکانیکی، رشته ی تاسیسات مکانیکی، گروه مکانیک، پایه ی دوازدهم، تعمیر تاسیسات سرمایشی، تاسیسات سرمایشی، انواع تاسیسات سرمایشی، تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، سیستمهای جدید سرمایش و گرمایش،