دریافت بوک پایتون به زبان سادهبوک پایتون به زبان ساده اثر یونس ابراهیمی به موضوع پایتون (Python) می‌پردازد که یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره، شیءگرا و متن‌باز است که توسط خود و فان راسام (Guido van Rossum) در سال ۱۹۹۱ در کشور هلند طراحی شد.


این زبان از زبان‌های برنامه‌نویسی مفسر بوده و به صورت کامل یک زبان شیءگرا است که به زبان‌های تفسیری Perl و Ruby شباهت دارد و از مدیریت خودکار حافظه استفاده می‌کند.


پایتون، کد باز (open source) است، زبانی که گوگل و یا یاهو از آن به عنوان یکی از اصلی‌ترین ابزارهای توسعه استفاده می‌کنند.

برنامه‌های پایتون مثل PHP قابل اجرا روی اغلب سیستم عامل هاست. پایتون، دستور زبانی شبیه گفتار ساده‌ی انگلیسی دارد و با دارا بودن ۳۳ کلمه کلیدی جزء ساده‌ترین زبان‌ها است.


سادگی و خوانایی از ویژگی‌های بارز زبان برنامه‌نویسی پایتون است، آن‌چنان ساده که حتی کودکان نیز قادر به آموختن آن هستند و قدرت در کنار این سادگی و خوانایی، معجزه پایتون می‌باشد. از نگاه هر برنامه‌نویسی، برنامه‌های پایتون مجموعه‌ای از کدهای زیبا هستند، بدون هیچ آشفتگی و پیچیدگی. جالب است بدانید مایکروسافت نیز این زبان را با نام IronPython در تکنولوژی Net. خود گنجانده است.


هم‌اکنون پایتون در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگی مثل ناسا و گوگل و یاهو و… به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاکنون نسخه‌های مختلفی از این زبان ارائه شده است.


این بوک شامل بخش‌هایی به شرح زیر است:


پایتون چیست

دریافت و نصب Python

ساخت یک برنامه ساده

توضیحات

کاراکترهای کنترلی

متغیر

انواع داده

استفاده از متغیرها

عبارات و عملگرها

عملگرهای ریاضی

عملگرهای تخصیصی (جایگزینی)

عملگرهای مقایسه‌ای

عملگرهای منطقی

عملگرهای خاص

گرفتن ورودی از کاربر

ساختارهای تصمیم

دستور if

دستور if…else

دستور if…elif…else

دستور if تو در تو 0

استفاده از عملگرهای منطقی

عملگر شرطی

تکرار

حلقه While

حلقه for

حلقه‌های تو در تو (Nested Loops)

خارج شدن از حلقه با استفاده از break، continue و pass

کلمات کلیدی: برنامه نویسی پایتون، زبان برنامه نویسی پایتون، آموزش برنامه نویسی پایتون، آموزش زبان برنامه نویسی پایتون، کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون، نصب پایتون، بوک آموزش پایتون، محیط برنامه نویسی پایتون، آموزش پایتون pdf، خرید بوک آموزش پایتون، بهترین بوک آموزش پایتون، آموزش نصب پایتون، Python

دریافت بوک پایتون به زبان سادهاین بوک را از طریق ایمیل به دوستان خود معرفی کرده و به آنها هدیه کنید.