دریافت بوک چگونه به مطالعه علاقه مند شوم؟


معرفی بوک چگونه به مطالعه علاقه مند شوم؟


بوک چگونه به مطالعه علاقه مند شوم؟ نوشته‌ی فاطمه قمری مجموعه‌ای از نکات کلیدی برای علاقه‌مند شدن به مطالعه را شرح می‌دهد.


وقتی دوستی یا دانشجویی به من می‌گوید: من مطالعه نمی‌کنم، به مطالعه علاقه ندارم یا از مطالعه لذت نمی‌برم، واقعا برایش متاسف می‌شوم؛ چون او، از یکی از بزرگ‌ترین لذت‌های زندگی بی‌بهره است. علت نوشت این بوک هم دقیقا همین است. راهکارهای ساده و عملی که کمک می‌کند، شما به مطالعه علاقه‌مند شوید. چون به نظر من اول باید به مطالعه علاقه‌مند شد و بعد دروازه‌های موفقیت و کامیابی به شکل خودکار به زندگی شما باز می‌شود. من با مطالعه بوک‌های داستانی و رمان به مطالعه علاقه‌مند شدم، شاید برای شما این گونه نباشد. نکاتی که در این بوک می‌خوانید در مورد بوک‌های داستانی قطعا و در مورد بوک‌های غیرداستانی احتمالا مفید خواهد بود.


در بخشی از بوک چگونه به مطالعه علاقه مند شوم می‌خوانیم:


اگر تازه شروع به مطالعه کرده‌اید و اطلاع چندانی در مورد نویسندگان و بوک‌ها ندارید به شما پیشنهاد می‌کنم، بوک‌هایی که خیلی معروف هستند را بخوانید. آثار نویسندگان معروف را بخوانید. بوک‌هایی که اکنون در بورس هستند یا بیشترین فروش را دارند الزاما بهترین‌ها یا جذاب‌ترین‌ها نیستند، بلکه مد شده‌اند و پس از گذشت چند سال از مد می‌افتند. اما بوک‌هایی که سال‌ها از نوشته‌شدنشان گذشته و نقدها و نظرات خوبی را دریافت کرده‌اند، معمولا هم ارزش هنری و هم ارزش فرهنگی و هم ارزش سرگرمی بالایی دارند. از یاد نبریم که مطالعه با هدف لذت به هرحال یک سرگرمی است.


برای آشنا شدن با یک نویسنده یا پیدا کردن بوک و آشنا شدن با درون‌مایه‌های آن و انتخاب بوک دلخواه‌تان از اینترنت استفاده کنید. معمولا لیست‌هایی با عنوان صد رمانی که باید بخوانیم یا ۱۰۰۰ بوکی که باید خواند و خلاصه‌ای از داستان بوک‌ها در اینترنت موجود است و می‌تواند به شما در انتخاب کردن بوک کمک کند. بوک‌های کمیاب را هم که در بوکخانه‌ها پیدا نمی‌شوند، می‌توانید از طریق خرید اینترنتی تهیه کنید. حتی بوک‌هایی که تیراژ ۱۰۰۰ تایی دارند در اینترنت یافت می‌شوند.

کلمات کلیدی: بوکخوانی، خواندن بوک، مطالعه، بوک خوانی، مطالعه کردن، اهمیت بوکخوانی، فواید بوکخوانی، معرفی بوک برای شروع بوکخوانی، برای مطالعه از چه بوکی شروع کنیم، با چه بوکی شروع کنیم، راه های افزایش علاقه به مطالعه، چگونه بوک خوان شویم، چگونه به بوک خواندن علاقه مند شویم،