سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی نیوز داد ورود 8 میلیون و 120 هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی در 11 روز گذشته


به گزارش نویسنده آکادمی از مشهد، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان از ورود هشت میلیون و 117  هزار و 554 نفر به خراسان رضوی از روز 25 اسفند سال گذشته تا ششم فروردین ماه سال جاری نیوز داد و اظهار کرد: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 8.5 درصد رشد دارد. 

وی افزود: 638 هزار و 405 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به استان وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، 1.7 درصد کاهش داشته است.  

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: 225 هزار و 9 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده‌اند که با رشد 4.7 درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان وارد شده‌اند را نیز 144 هزار و چهار نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته هشت درصد کاهش دارد. 

وی توضیح داد: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا ششم فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده‌اند نیز هفت میلیون و 110 هزار و 136 نفر است که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 8.5 درصدی مواجه بوده است. 

سخنگوی ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا ششم فروردین ماه سال جاری ماه چهار میلیون و 829 هزار و 23 نفر به این کلانشهر وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، هشت درصد رشد دارد. 

فروزان اضافه کرد: 468 هزار و 869 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به مشهد مقدس وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل 9 دهم درصد کاهش داشته است.  

وی بیان کرد: 225 هزار و 9 نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفر کرده‌اند که با رشد 4.7 درصدی همراه بوده است. 

سخنگوی ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد به مشهد مقدس وارد شده‌اند را نیز 143 هزار و 549 نفر اعلام کرد و ادامه داد: این آمار در مقایسه با سال گذشته هشت درصد کاهش داشته است.  

فروزان گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا ششم فروردین‌ماه سال جاری به مشهد مقدس وارد شده‌اند نیز سه میلیون و 991 هزار و 596 نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 11 درصدی مواجه بوده است. 

انتهای پیام/ذ