مسافرانی که به ارز نیاز دارند صبر کنند/ بعد از تک نرخی شدن ارز هیچ خللی در صادرات و واردات ایجاد نشده است


ولی الله سیف در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه نیما در جمع نیوزنگاران در پاسخ به سوالی عدم تعیین تکلیف تقاضای ارز مسافرتی اظهارداشت: ما هیچگاه ادعا نکردیم همه نیازها را پوشش داده ایم بلکه گفته ایم موارد لازم را در آینده تصمیم می‌گیریم.

وی در واکنش به این سوال که هم اکنون یک مسافر چگونه ارز خود را مازاد بر 1000یورو تامین کند؟ آیا باید ارز قاچاق خریداری کند؟ گفت: اقتصاد کشور نیاز به یک اقدام اساسی نیاز داشت و فکر نکنید می‌شد با سرعت بیشتر شرایطی را ایجاد کرد که همه نیازها تامین شود.

وی ادامه داد: در زمانی محدود اقدامات جدی‌ای انجام شد و مهم‌ترین وظیفه بانک در شرایط فعلی حفظ وضعیت صادرات و واردات است و همانطور که اعلام کردم در این 10 روز هیچگونه خللی در روند صادرات و واردات به وجود نیامده است.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: به تدریج برای همه نیازها پیش بینی تامین ارز می شود و حتما در آینده نیوزهای جدی تری برای تامین ارز اعلام خواهد شد.

وی گفت: مسافرانی که به ارز بیشتر نیاز دارند باید مدتی صبر کنند و می توانند مسافرت شان را به تعویق بیاندازند.

وی در پاسخ به سوال نیوزنگار آکادمی مبنی بر اینکه بدین ترتیب در آینده سهمیه ارز مسافری افزایش می یابد، گفت: تعهدی از این بابت داده نمی شود و همانطور که عرض کردم ویژگی این سامانه این است که متناسب با شرایط سهمیه و سقف تامین نیازها کم یا زیاد شود.

انتهای پیام/