مونسان: دستور ويژه رئيس جمهور براي تبليغات در زمينه گردشگري


به گزارش نیوزنگار میراث فرهنگی و گردشگری نویسنده آکادمی، علی اصغر مونسان در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته اظهارداشت: این نمایشگاه در شرایطی برگزار شده که صنعت گردشگری همچنان روند پرشتاب خود را طی می کند.
وی افزود: گردشگری نه تنها به ایجاد درآمد و ارز آوری کشورها کمک می کند بلکه می تواند مشکل اشتغال را برای کشورهای در حال رشد برطرف کند.
وی افزود: مقاصد جدید گردشگری روز به روز بیشتر و رقابت بین کشورها بسیار زیادتر می شود.
مونسان ادامه داد: سال ٢٠١٨ اقتصاد جهانی رشد ٣.٧ درصدی را تجربه کرد اما گردشگری رشد ٥ درصدی را در دنیا و رشد ١٠ درصدی را در خاورمیانه تجربه کرد.
وی ادامه داد: هم اکنون ١٢ میلیارد دلار حجم سرمایه گذاری در کشور در بخش گردشگری است و ٢هزار پروژه گردشگری در حال اجرا داریم.
معاون رئیس جمهور تأکید کرد: آینده گردشگری کشور را امیدوارکننده می بینم و سیگنال های موضوع همچون تمایل سرمایه گذاران خصوصی به سرمایه گذاری در پروژه های گردشگری این حرف را تایید می کند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: علی رغم همه فشارهای خارجی گردشگری نقش خود را به خوبی ایفا کرده و این حوزه در کنار میراث فرهنگی و صنایع دستی جزو سازمان های پیشرو در امر اشتغال است.
وی با بیان اینکه امید دارم این نمایشگاه به اهداف خود برسد، تصریح کرد: به زعم بنده یکی از بزرگترین مشکلات در زمینه گردشگری عدم معرفی مناسب جاذبه های گردشگری و تبلیغات که امروز هم در جلسه با آقای روحانی به این موضوع اشاره کردم و رییس جمهور دستورات ویژه ی را در این زمینه دادند.
انتهای پیام/