نتیجه دو بر صفر خوب است اما کافی نبود/می توانم به احترام عملکرد تیمم بایستم و تشویق کنم


به گزارش نویسنده آکادمی، وینفرد شفر در نشست نیوزی بعد از پیروزی استقلال مقابل الریان، گفت: می توانم به احترام عملکرد تیمم بایستیم و تشویق کنم.

* با جمع بندی ها به این نتیجه رسیدیم با این ترکیب گیم کنیم

وی در خصوص ترکیب استقلال افزود: ما گیم خوبی انجام دادیم، گیمکنان مصدوم و محرومی داشتیم، اما با آنالیزی که انجام دادیم، ترکیب تیم را انتخاب کردیم، فیلم گیم با الهلال را دیده بودیم و درنهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که با این ترکیب‌ها به میدان برویم. کارهایی که در تمرین انجام دادیم را به خوبی در زمین ایفا کردیم، در این مدت مرتب با کادر فنی کنار یکدیگر بودیم و جلسات مختلفی داشتیم.

* نتیجه دو بر صفر خوب است اما کافی نبود

شفر ادامه داد: فیلم گیم‌های حریفمان را دیدیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که این گیمکنان به میدان بروند. فرشید اسماعیلی را در جلوی زمین قراردادیم تا توپ را نگه دارد، همه کارهایی که در تمرینات کرده بودیم در زمین دیدیم، از این بابت خیلی خوشحال هستم. الریان بسیار جنگنده است و به آنها تبریک می‌گویم،‌ شما شاید این سؤال را داشته باشید که چرا علی قربانی و افراد حاضر روی نیمکت گیم نکردند، باید بگویم عملکرد تیم ما عالی بود و براساس تاکتیکی که نیاز داشتیم، گیمکنان را انتخاب کردیم،‌نفرات اصلی و ذخیره عالی کار کردند، نتیجه دو بر صفر خوب است اما کافی نبود، می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم، از هواداران هم تشکر می‌کنم، آنها در یک روز تعطیل ملی به ورزشگاه آمدند و از ما حمایت کردند، این پیروزی برای همه هواداران استقلال بود، حالا یک نفس راحت می‌کشیم و کمی استراحت می‌کنیم، بابت عملکرد تیم خوشحال هستم، همه عوامل و گیمکنان صددرصد تلاش‌شان را کردند تا این گیم نتیجه خوبی بگیریم.

* در این گیم می‌خواستیم گیم را روی زمین نگه داریم
سرمربی استقلال در مورد تغییر تاکتیک تیم استقلال در این گیم اظهار داشت: (به شوخی گفت تست و امتحانی بود برای نیوزنگاران) ما می‌خواهیم فوتبال گیم کنیم و توپ را روی زمین به حرکت درمی‌آوردیم، می‌خواستیم با پاس‌های یک ضرب و دو ضرب گیم کنیم، فرشید اسماعیلی توپ را به خوبی حفظ می‌کند و قدرت عبور از گیمکن مستقیمش را دارد و پاس‌های یک‌ضرب و غافلگیرکننده‌ای را به مهاجمان می‌دهد، این مرتبه اولی بود که با این روش و سبک گیم می‌کردیم، باید از کادر فنی تشکر کنم، در این گیم می‌خواستیم بیشتر گیم را روی زمین نگه داریم تا به مهاجمان توپ برسد. 

* امروز یک خارجی داشتیم و 10 گیمکن دیگر ما مهره های خوب ایرانی بودند

شفر در ادامه عنوان کرد: امروز فقط دو ارسال داشتیم، یکی در نیمه اول توسط حیدری و دومی توسط میلاد زکی‌پور بود، ما می‌خواهیم پاس‌های خوبی در زمین بدهیم و گیمکنان را در موقعیت‌های خوب و تک به تک قرار دهیم، از عملکرد تیم‌مان راضی هستم، آرمین سهرابیان اولین گیم آسیایی‌اش را انجام داد، بوریا غفوری و سایر ملی‌پوشان با وجود پروازهایی که داشتند و شاید فکر می‌کردیم خسته هستند، عملکردشان بسیار خوب بود، از همه تیم تمجید می‌کنم، آنها خوب کار کردند، خسرو حیدری هم بسیار خوب بود و فرمانده ما در جناح راست بود. روزبه‌ چشمی هم با حرکتش باعث تشویق هواداران شد. امروز ما فقط یک گیمکن خارجی داشتیم و ده گیمکن دیگر ما مهره‌های خوب ایرانی بودند.
سرمربی استقلال در مورد اینکه چگونه ووریا غفوری و خسرو حیدری اینقدر خوب و آماده کنار هم گیم می‌کنند، گفت: در این مورد خیلی با هم صحبت کردیم، هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی خیلی با گیمکنان تمرین کردیم، خسرو حیدری و ووریا غفوری کنار هم عملکرد خوبی داشتند، گیمکنان جوان و باتجربه ما می‌خواهند بهتر و بهتر شوند و یاد بگیرند. 

انتهای پیام/