نجات جان ۳۳۴ انسان در جست‌‌وجو و نجات دریایی‌


به گزارش نویسنده آکادمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا خجسته با اشاره به آمار عملکرد مراکز هماهنگی نجات دریایی مربوط به آذرماه سال ۱۳۹۷ و مقایسه عملکرد ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل‌، اظهار کرد: در بخش آمار مربوط به آذرماه سال ۱۳۹۷ تعداد کل سوانح دریایی ۶ مورد، کل نجات‌یافتگان در ماه مذکور ۴۷ نفر و کل خدمات پزشکی ارائه شده ۱۶ مورد بود.

وی ادامه داد: در بخش مقایسه عملکرد ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز باید گفت که کل سوانح ثبت شده ۴۴ مورد و صرفا مربوط به شناورهای ایرانی است.

مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: در این بین، از ۱۵ مورد تلفات جانی ثبت شده طی ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ (با ۲۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه قبل)، دو مورد متعلق به آذرماه است.

وی گفت: دو نفر خدمه یدکش در آب‌های عسلویه – بوشهر به دلیل سانحه آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند که در این بین هشت نفر نیز توسط نیروهای عملیات نجات یافتند و متاسفانه دو نفر در موتورخانه شناور فوت شدند.

به گفته خجسته، طی ۹ ماهه ۱۳۹۷ تعداد افراد نجات یافته که با مدیریت مرکز هماهنگی نجات دریایی بنادر انجام شده است، ۳۳۴ مورد بودند که از این تعداد ۳,۸ درصد یعنی ۱۳ نفر متعلق به خدمه غیرایرانی و ۹۶.۱ درصد معادل ۳۲۱ نفر متعلق به خدمه ایرانی هستند.

انتهای پیام/