وزیر صهیونیست: خروج آمریکا از سوریه تصمیم خوبی نیست


به گزارش گروه بین‌الملل نویسنده آکادمی، در ادامه واکنش‌های مقامات صهیونیست به تصمیم دولت آمریکا برای خارج کردن نظامیان خود از سوریه، این‌بار یکی از وزیران کابینه امنیتی این رژیم، آن را تصمیمی بد توصیف کرد.

«موشه کهلون» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) در یک مصاحبه رادیویی گفت: «تصمیم آمریکایی‌ها (برای خروج از سوریه) خوب نبود».

به نوشته مدیا‌های اسرائیلی، کهلون با بیان اینکه تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای خارج کردن نظامیان این کشور از سوریه تصمیم نادرستی بود، تهدید کرد: «اسرائیل اجازه نمی‌دهد ایرانی‌ها حضور نظامی خود را در سوریه تثبیت کند، ما هرکاری با هر بهایی نیاز باشد برای ممانعت از آن انجام می‌دهیم».

شب گذشته مدیا‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های پنتاگون اعلام کردند که ترامپ در اقدامی غیرمنتظره دستور داده تمام نیروهای نظامی آمریکا که به بهانه مبارزه با داعش در سوریه حضور داشتند، این کشور را ترک کنند. ترامپ نیز ساعتی بعد با انتشار یک توییت، تلویحا این نیوز را تایید کرد.

«بنامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به نیوز خروج نظامیان آمریکایی از سوریه گفته بود که این تصمیم را مورد بررسی بیشتر قرار می‌دهند، اما به دفاع از امنیت خود در برابر حضور ایران در سوریه ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/ق